Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu - 2021

1. Dzisiaj czwarta niedziela adwentu. Serdecznie dziękuję księdzu Marcinowi Cholewie i ks. Piotrowi Studnickiemu za dzisiejszą pomoc i posługę w konfesjonale.

               

2.  W piątek Wigilia Bożego Narodzenia.

Ostatnie w tym roku roraty będą rano o godz. 700 w Kojszówce, a o godz. 830 w Wieprzcu.

Wieczorem w naszych rodzinach zgromadzimy się na wspólnej modlitwie, by potem zasiąść do stołu wigilijnej wieczerzy. Niech ten szczególny wieczór będzie przeżywany w duchu wzajemnej miłości, w duchu pamięci o tych, którzy odeszli, a także w duchu pamięci o chorych i cierpiących.

Pielęgnujmy polskie tradycje: abstynencję od pokarmów mięsnych w tym dniu, wspólną modlitwę, czytanie Słowa Bożego, śpiewanie kolęd.

W noc Bożego Narodzenia w naszych kościołach odprawimy Pasterkę: w Wieprzcu o godz. 2200, a w Kojszówce o północy.

Wobec wciąż obowiązujących ograniczeń epidemicznych proszę o to, by w czasie świąt, przychodząc do świątyni, zachować roztropność, korzystać również z dolnego kościoła.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu wspominamy także św. Szczepana, pierwszego męczennika. Z tej okazji w niedzielę tradycyjnie święcimy owies.

 

3. Trudnym tematem pozostaje również wizyta duszpasterska. Jeśli sytuacja nie ulegnie jakiejś drastycznej zmianie, w tym roku chciałbym jednak udać się z wizytą duszpasterską. Biorąc pod uwagę ewentualne obawy, proszę, by tym bardziej wyraźnie zakomunikować wolę przyjęcia kolędy tym, że gospodarze wyjdą przed dom po kapłana. W przeciwnym razie uznam, że rodzina nie chce przyjąć kolędy.

Chcę jednocześnie zaznaczyć, że nieprzyjęcie kolędy w tej sytuacji nie będzie odczytywane negatywnie, ale z pełnym zrozumieniem, że rodzina może być na kwarantannie lub po prostu się obawiać. Jeśli ktoś nie może teraz przyjąć kolędy, może ten fakt zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.  

 

Porządek kolędy:

poniedziałek – 27 grudnia od godz. 900  w Kojszówce Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa, Dolne Zagrody

wtorek – 28 grudnia od godz. 900 w Wieprzcu osiedla Pod Grapą, Adamowa i Lizakowa.

środa 29 grudnia od godz. 900 w Wieprzcu osiedla Jackowa, Kaniasty i Pod Chłapkiem

czwartek 30 grudnia od godziny 900 w Wieprzcu - osiedla Jabconiowa, Ocieczkowa, Wyrobkowa