Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła - 2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Sumie o godz. 1100.

 

2. W listopadzie pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, nawiedzajmy cmentarz, przychodźmy również na Msze Święte w tygodniu, gdyż warunkiem zyskania łaski odpustu jest także Komunia sakramentalna. 

 

3. Kalendarz liturgiczny:

wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

piątek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

sobota – wspomnienie świętych Benedykta Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

 

4. W czwartek 11 listopada modlimy się za naszą ojczyznę. W tym dniu zapraszam na Mszę Świętą w intencji ojczyzny: w Wieprzcu o godz. 900, a w Kojszówce o godz. 1100.

 

5. W drugą i trzecią niedzielę listopada (14 i 21 XI) członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne w naszych kościołach.

 

6. Niebawem rozpoczniemy adwent, czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
W najbliższym czasie organiści udadzą się w naszej parafii z opłatkami. Życzliwość parafian i ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem ich posługi w naszej parafii. Zaś opłatek jednoczy nie tylko rodzinę przy stole wigilijnym, ale jest także znakiem jedności całej naszej parafii.