Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

30. Niedziela Zwykła - 2021

1. Kalendarz liturgiczny

czwartek – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Po każdej Mszy Świętej wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy dziękczynne Te Deum.

 

3. Porządek nabożeństw różańcowych:

poniedziałek – 1500 w Wieprzcu

                        1630 w Kojszówce

wtorek – 1500 w Wieprzcu

               1630 w Kojszówce

środa –  1500 w Kojszówce

              1630 w Wieprzcu

czwartek – 1500 w Wieprzcu

                  1630 w Kojszówce

piątek – 1500 w Wieprzcu

              1630 w Kojszówce

sobota – 1500 w Kojszówce

              1630 w Wieprzcu

 

4. W ramach przygotowania do bierzmowania młodzież prowadzi nabożeństwo różańcowe i uczestniczy we Mszy Świętej: w Kojszówce w piątek, a w Wieprzcu w sobotę.

 

5. Zbliżamy się do obchodów Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Okazja do spowiedzi świętej: w Kojszówce ks. Tomasz będzie spowiadał w piątek od godz. 1600 do 1700, a w Wieprzcu ks. Marcin w sobotę również od godz. 1600 – 1700.

Proszę, by skorzystać z okazji do spowiedzi świętej, by z czystym sercem świętować uroczystość Wszystkich Świętych. W listopadzie na pierwszy piątek nie będą już zaproszeni kapłani do posługi w konfesjonale.

 

6. W drugą i trzecią niedzielę listopada (14 i 21 XI) członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne w naszych kościołach.

 

W Wieprzcu:

Na cmentarzu w Wieprzcu  w tym roku, który jest obfity w deszcze okazało się, że jest konieczność remontu  jednej z „półek” . W minionym tygodniu została wykonana niezbędna część prac. Jeśli wykonane prace będą wystarczające, to w przyszłym roku trzeba będzie ułożyć kostkę wzdłuż chodnika.

Jak dotąd koszt wykonanych prac wyniósł 5 000 zł.   Jednocześnie informuję, że koszty tych prac nie zostały pokryte z pieniędzy, które zbieramy na renowację schodów.

Jednocześnie na cmentarzu zostaną zainstalowane nagłośnienie. Mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Koszt zakupionego sprzętu wyniósł ok. 1500 zł. Do tego trzeba były wykonać cztery słupy na głośniki. Wszystkie te koszty zostały sfinansowane przez jedną z rodzin z naszej parafii, za co publicznie serdecznie dziękuję.