Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

21. NIedziela Zwykła - 2021

1. Kalendarz liturgiczny

wtorek – Święto św. Bartłomieja, apostoła

czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

piątek – wspomnienie św. Moniki

sobota – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 

2. W czwartek ze względu na patronalne święto naszej parafii,Msze Święte będą odparwiane w następującym porządku: w Kojszówce o godz. 700, a w Wieprzcu o godz. 1630. W przyszłą niedzielę będziemy świętować odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystą Sumę o godz. 1100 w kościele w Kojszówce odprawi ks. Kanonik Wiesław Grzechynia.

 

3. Składka na potrzeby inwestycyjne w naszych kościołach wyniosła: W Kojszówce 11 070 zł, a w Wieprzcu 10 280 zł. Ty samym na koncie kościoła w Wieprzcu obecnie mamy zgromadzone 47 057 zł. Na koncie kościoła w Kojszówce mamy 43 297 zł.

Zakończono malowanie dachu na kościele w Kojszówce. Do wykonania pozostało jeszcze zamontowanie dwóch otwieranych okien nad prezbiterium. Te prace mają być wykonane jeszcze końcem sierpnia i będą kosztować ok 5 000 zł.

Jako że przesunął się termin montażu okien, trzeba również odłożyć w czasie sprzątanie kościoła. Myślę, że uda się zorganizować sprzątanie początkiem września.

Na razie została umyta elewacja kościoła.  Zebranie Rady Parafialnej będzie w piątek 3 września na plebanii o godz. 1900.