Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

16. Niedziela Zwykła - 2021

1. Kalendarz liturgiczny

czwartek  – Święto św. Marii Magdaleny

piątek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

sobota – wspomnienie św. Kongi, dziewicy

 

2. W sobotę po południu przy kościele w Kojszówce zatrzymają się na odpoczynek pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Góralskiej zmierzający do Częstochowy. Postarajmy się, jak w poprzednie lata, przyjąć ich gościnnie. Pielgrzymi przybędą ok. godz. 16.30.

 

3. W Krakowie odbywać się będą uroczystości w 5 rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Wspominając wydarzenia sprzed pięciu lat, gdy młodzież całego świata przybyła do Krakowa, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, Archidiecezja Krakowska – wraz z samorządem lokalnym – podjęła się organizacji uroczystych obchodów jubileuszowych, które będą miały dwie odsłony. W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Eucharystii z okazji rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie, bp Robert Chrząszcz wygłosi homilię, a w celebrze uczestniczyć będą między innymi diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z przedstawicielami młodych z całej Polski. Po Mszy świętej będzie miał miejsce koncert, podczas którego młodzi przedstawiciele diecezji polskich wykonają najbardziej znane hymny ŚDM oraz zaprezentują polską wersję hymnu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, przygotowaną w ostatnich tygodniach we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży.

Wszystkich młodych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duszpasterzami zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.

  

4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia pojazdów mechanicznych.

 

5. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.