Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

15. Niedziela Zwykła - 2021

1. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta

czwartek  – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła

piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

 

2. We wtorek odprawimy nabożeństwo fatimskie: w Wieprzcu o godz. 1600, a w Kojszówce o godz. 1800. Po Mszy Świętej będzie nabożeństwo eucharystyczne i różaniec fatimski w kościele, a po błogosławieństwie procesja fatimska wokół kościoła.

 

3. Zbliża się dzień beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i  s. Róży Marii Czackiej; Uroczystość odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie o godzinie 1200. W ramach nowenny tygodni przed tym doniosłym wydarzeniem będziemy przypominać sobie i rozważać nauczanie Prymasa Stefana Wyszyńskiego i przygotowywać serca na to wydarzenie.

W naszej parafii nowenna będzie odprawiana: w Kojszówce we wtorki po Mszy Świętej, a w Wieprzcu w środy po Mszy Świętej. W nadchodzącym tygodniu nowennę odprawimy w obydwóch kościołach we wtorek.  

 

4. Zapraszam do udziału w pielgrzymce do św. Józefa w Kaliszu w dniach 4 i 5 września. Proszę, by zgłaszać się do 25 lipca, gdyż wcześniej trzeba podać informację do biura turystycznego, czy pielgrzymka się odbędzie.

Koszt pielgrzymki wynosi 490 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Zaliczka przy zapisie 200 zł.

Pielgrzymkę organizuje dla nas biuro turystyczne Orlando ze Skawiny.

 

5. Składka na potrzeby parafii w ubiegłą niedzielę:

w Kojszówce – 2140 zł

w Wieprzcu – 1870 zł.

Bóg zapłać!