Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

12. Niedziela Zwykła - 2021

1. Dzisiaj w kościele w Wieprzcu obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 1100 odprawi ks. Kanonik Wiesław Grzechynia. Po Sumie będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła i zaśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Bóg zapłać za przygotowanie dzisiejszej uroczystości mieszkańcom roli Jabconiowa, a także za złożone ofiary na potrzeby parafii.

 

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

czwartek  – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

3. W piątek młodzież i dzieci kończą rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na zakończenie roku dla uczniów szkoły w Wieprzcu będzie odprawiona w piątek o godz. 800, a dla uczniów szkoły
w Kojszówce o godz. 900. W Kojszówce w czasie Mszy Świętej będziemy się modlić także w intencji odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor.

W piątek w Wieprzcu będzie tylko jedna Msza Święta. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 1630.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w Kojszówce – we wtorek od godz. 1700 do 1800, a w Wieprzcu w środę od godz. 1700 do 1800. Zachęcam i proszę, by dzieci i młodzież skorzystały ze spowiedzi i z Bogiem rozpoczęły wakacje.

 

4. Od dzisiejszej niedzieli traci moc dekret ks. Arcybiskupa udzielający dyspensa od udziału we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.

 

5. Informuję, że w Wieprzcu przy kościele rozpoczęły się prace związane z remontem drewnianej dzwonnicy, której stan zagrażał bezpieczeństwu ludzi. Parafia nie ponosi żadnych kosztów związanych z renowacją dzwonnicy. Ten remont jest darem jednej z rodzin naszej parafii, za co już dzisiaj serdecznie dziękuję.

 

6. Ogłoszenie z Urzędu Miasta:

Do 30 września br. na terenie całego kraju GUS prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności
i Mieszkań 2021.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną.

Najwygodniejszą metodą udziału w spisie, jest samospis internetowy – na stronie spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie w punkcie w Urzędzie Miejskim, lub dzwoniąc na infolinię.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub – jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli – bezpośrednio.

Wszelkie informacje na temat spisu są zamieszczane na stronie internetowej: spis.gov.pl.