Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

6. Niedziela Zwykła - 2021

1. Porządek nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

w Kojszówce

Od godz. 12.00 – 13.00 – osiedla Za Górą, Pustki i Judaszowa

Od godz. 13.00 – 14.00 – osiedla Miśkowcowa i Zającowa

w Wieprzcu

15.00 – 16.00 – osiedla os. Dyrdy, Korble i Brzanki

 

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Porządek Mszy Świętych w środę popielcową: w Kojszówce o godz. 700 i 1700, a w Wieprzcu o godz. 1530. W czasie Mszy Świętych obrzęd posypania głów popiołem.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

 

3. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiać będziemy: w Wieprzcu o godz. 1500 i w Kojszówce o godz. 1615. Droga krzyżowa w niedzielę: W Kojszówce o godz. 1415 i w Wieprzcu przed Mszą Świętą.

Gorzkie Żale w Wieprzcu w niedzielę po Mszy Świętej, a w Kojszówce Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500. Po Gorzkich Żalach w Kojszówce odprawiana będzie Msza Święta.

Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 

4. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w naszej parafii w tym roku wygłosi ks. Krzysztof Białowąs. Rekolekcje trwać będą od niedzieli 14 marca do 17 marca.

Udział dzieci w rekolekcjach pozostawiam mądrości i odpowiedzialności rodziców.

 

5. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę członkowie Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne w naszych kościołach. W Kojszówce zbieramy pieniądze na planowane w tym roku malowanie dachu na kościele, a w Wieprzcu na dokończenie remontu schodów. Składka na potrzeby parafii wyniosła: w Kojszówce 2192, w Wieprzcu 1291 zł. Bóg zapłać

W minionym tygodniu do naszych kościołów  dokupiłem węgla w ilości 7 ton za kwotę 6440 zł.

W Wieprzcu został zakpiony zestaw multimedialny za kwotę 9000 zł

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii

ś.p. Antoniego Klimalę

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.