Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy podobnie jak majówki: w Kojszówce w poniedziałki i czwartki, gdy Msza Święta odprawiana jest rano – po Mszy Świętej,
a we wtorki i piątki – w ramach nabożeństwa eucharystycznego przed Mszą Świętą, z tą zmianą, że nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1715 różańcem, a czerwcówka o godz. 1745.

W Wieprzcu nabożeństwo w środy i piątki również 45 minut przed Mszą Świętą. Nabożeństwo rozpocznie się adoracją w ciszy, a 15 minut przed Mszą zaśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo w soboty w Wieprzcu będzie o godz. 1730.

 

2. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godz. 800 w Kojszówce odkrytym samochodem przejadę z Najświętszym Sakramentem od osiedla Wawrzylakowa przez Górne Zagrody, Barutową, Buroniową i osiedle Laskowa. Na Laskowej przy kapliczce będzie pierwsza stacja procesji. Potem przejazd do kościoła w Wieprzcu i Msza Święta o godz. 1000. Następnie od na osiedlu Jabconiowa druga stacja procesji Bożego Ciała i przejazd na Adamową od strony osiedla Pod Grapą, na Adamowej będzie trzecia stacja procesji. Następnie na osiedla Jackowa, Chłapkowa, Korble przez Brzanki na osiedle Judaszowa w Kojszówce, gdzie będzie czwarta stacja procesji. Potem przejazd do kościoła w Kojszówce i Msza Święta o godz. 1300. Po południu Msza Święta o godz. 1600.

Nie będzie więc tradycyjnych ołtarzy na trasie procesji. Wierni zgromadzą się przy drodze i przy swoich domach. W ten sposób pobłogosławiona zostanie cała parafia. Już dzisiaj proszę o przyozdobienie domów, a także przydrożnych kapliczek i krzyży.

Proszę, by postarać się zrobić wszystko, co możliwe, aby zachować wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa.

W Oktawie Bożego Ciała nie będzie adoracji przed Mszą Świętą, ale wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo będzie po Mszy Świętej. Nie będzie także procesji wokół kościoła.

Msze Święte w Oktawie Bożego Ciała:

w piątek – w Wieprzcu o godz. 1600, a w Kojszówce o godz. 1800.

w sobotę – w  Kojszówce o godz. 1600, a w Wieprzcu o godz. 1800. W sobotę nabożeństwo fatimskie.

 

3. W następną niedzielę w kościele w Wieprzcu odprawimy odpust ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 1100. Msze Święte w Kojszówce bez zmian.