Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy podobnie jak majówki: w Kojszówce
w poniedziałki i czwartki, gdy Msza Święta odprawiana jest rano – po Mszy Świętej,
a we wtorki i piątki – w ramach nabożeństwa eucharystycznego przed Mszą Świętą, z tą zmianą, że nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1715 różańcem, a czerwcówka o godz. 1745.

W Wieprzcu nabożeństwo w środy i piątki również 45 minut przed Mszą Świętą. Nabożeństwo rozpocznie się adoracją w ciszy, a 15 minut przed Mszą zaśpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo w soboty w Wieprzcu będzie o godz. 1730.

 

2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte jutro: w Kojszówce o godz. 700 i 1800, a w Wieprzcu o godz. 1600. Nabożeństwo czerwcowe jutro w Kojszówce o godz. 1715, a w Wieprzcu o godz. 1515.

 

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą, a także w Kojszówce we wtorek od godz. 1700 do 1800 w spowiedzi będzie pomagał ks. Tomasz i w Wieprzcu w środę od godz. 1700 do 1800 będzie spowiadał ks. Andrzej.

Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi, gdyż zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, kończy się także czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy ze względu na epidemię już dawno nie byli u spowiedzi.

Zmiana tajemnic różańcowych: w Wieprzcu w sobotę po mszy Świętej, a w Kojszówce  w niedzielę po Sumie.

 

4. W związku z tym, że w naszych kościołach może przebywać więcej osób, proszę, by zadbać
o zachowanie właściwego dystansu. W razie potrzeby można korzystać z pomieszczeń w dolnej części kościoła.

Dekretem ks. Arcybiskupa została odwołana ogólna dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej
i świątecznej Mszy Świętej. Dyspensa została utrzymana dla osób od 65 roku życia, dla wiernych z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.

 

5. W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiczne zmianie ulegnie świętowanie Uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godz. 800 w Kojszówce odkrytym samochodem przejadę z Najświętszym Sakramentem od osiedla Wawrzylakowa przez Górne Zagrody, Barutową, Buroniową i osiedle Laskowa. Na Laskowej przy kapliczce byłaby pierwsza stacja procesji. Potem przejazd do kościoła w Wieprzcu i Msza Święta o godz. 1000. Następnie od na osiedlu Jabconiowa druga stacja procesji Bożego Ciała i przejazd na Adamową, gdzie będzie trzecia stacja procesji. Następnie na osiedle Chłapkowa, Korble przez Brzanki na osiedle Judaszowa w Kojszówce, gdzie będzie czwarta stacja procesji. Potem przejazd do kościoła w Kojszówce i Msza Święta o godz. 1300. Po południu Msza Święta o godz. 1600. Nie będzie więc tradycyjnych ołtarzy na trasie procesji. Wierni zgromadzą się przy drodze i przy swoich domach. W ten sposób pobłogosławiona zostanie cała parafia. Już dzisiaj proszę o przyozdobienie domów, a także przydrożnych kapliczek i krzyży.

 

6. Po konsultacji z Radą Parafialną podjąłem decyzję o odłożeniu koniecznego malowania dachu na kościele w Kojszówce do przyszłego roku. W tym roku jedynie uszczelnimy dach wokół wieży. Kolejna składka inwestycyjna będzie w sierpniu.