Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

3. Niedziela Wielkanocna - 2020

1. W tym tygodniu rozpoczynamy maj, miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy w następującym porządku: w Kojszówce w poniedziałki i czwartki, gdy Msza Święta odprawiana jest rano – po Mszy Świętej, a we wtorki i piątki – w ramach nabożeństwa eucharystycznego przed Mszą Świętą, z tą zmianą, że nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1715 różańcem, a majówka o godz. 1745.

W Wieprzcu nabożeństwo w środy i piątki również 45 minut przed Mszą Świętą. Nabożeństwo rozpocznie się adoracją w ciszy, a 15 minut przed Mszą zaśpiewamy litanię do Matki Bożej. Nabożeństwo w soboty w Wieprzcu będzie o godz. 1730.

 

2. W związku z tym, że zmieniły się rygory epidemiczne w odniesieniu do kościołów, od poniedziałku limit osób przebywających w kościele wynosi: 1 osoba na 15 m2 powierzchni. W naszych realiach oznacza to 12 osób.

 

3. W kalendarzu liturgicznym w sobotę wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ze względu na to, że dzień 3 maja wypada w niedzielę. Msze Święte w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym.

 

4. W tym tygodniu wypada także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą, a także w Kojszówce we wtorek od godz. 1700 do 1800 (będzie spowiadał ks. Tomasz), a w Wieprzcu w środę od godz. 1700 do 1800 (będzie spowiadał ks. Andrzej).

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 900. Jeśli ktoś nie chce  w tym miesiącu takiej posługi ze względu na trwającą epidemię, to proszę ten fakt zgłosić w parafii telefonicznie.

Zmiana tajemnic różańcowych musi się odbyć bez spotkania wspólnego w kościele. Niech nad porządkiem tej wspólnej modlitwy czuwają zelatorzy.

 

5. Bóg zapłać także za ofiary, jakie składacie na potrzeby naszej parafii. W tym tygodniu jest to kwota 1900 zł.

W naszych kościołach wczoraj zostały zainstalowane dodatkowe głośniki w dolnej części kościoła.

TRANSMISJA NABOŻEŃSTW