Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Wielkieg Postu - 2020

1. Z racji panującej epidemii, w kościołach również nie może się gromadzić jednorazowo więcej niż 50 osób. Dlatego odwołane są nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki i w niedziele, a także nabożeństwa gorzkich żali. Zachęcam do odprawiania tych nabożeństw indywidualnie, albo do uczestnictwa za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Porządek Mszy Świętych w niedzielę przedstawia się następująco:

w Kojszówce: 800, 1100 i 1600.

w Wieprzcu: 930  w sobotę o godz. 1800.

Msze Święte w tygodniu odprawiane będą bez zmian.

Wierni zachęcani są do pozostania w domach i wysłuchania Mszy Świętej za pośrednictwem telewizji lub radia. Można w niedzielę w ciągu dnia nawiedzić kościół i pomodlić się. Świątynia będzie w tym czasie otwarta.

Wiele dyskusji koncentruje się wokół sprawowania sakramentu pokuty. Okazuje się, że kratka konfesjonału, która miała zapewniać minimum dyskrecji i bezpieczeństwa, w obecnej sytuacji staje się wielkim problemem.

Proponuję następujące rozwiązanie dla naszej parafii, by spowiedź odbywała się w dolnej części kościoła, gdzie możliwe będzie zachowanie odpowiedniego dystansu penitenta
i spowiednika, a także będzie można spowiadać się trochę głośniej.

Zachęcam także do skorzystania ze spowiedzi świątecznej już teraz lub wkrótce, gdyż trudno powiedzieć, jakie będą ku temu możliwości przed samymi świętami.

2. Wśród wielu problemów, jakie powstają przy okazji doświadczenia epidemii, jest także termin planowanej na 3 maja Pierwszej Komunii Dzieci. Jak się wydaje, utrzymanie tego terminu jest mocno zagrożone, dlatego proszę, by w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Świętej zebrali się rodzice (tata lub mama), w kościele w Kojszówce na króciutkie spotkanie.

 

3. W środę w liturgii wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu jest okazja, by podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. By odjąć to dzieło, trzeba złożyć stosowną deklarację, odmówić w dniu 25 marca przyrzeczenie, którego tekst zamieszczony jest w ogłoszeniach i codziennie przez dziewięć miesięcy odmawiać tajemnicę różańca oraz ofiarować dobre postanowienia, a także odmawiać przypisaną modlitwę w intencji poczętego dziecka, którego imię zna tylko Bóg.

Ze względu na sytuację, nie ma możliwości uroczystego przeprowadzenia duchowej adopcji w kościele, dlatego można to zrobić w domu indywidualnie lub jeśli w rodzinie to dzieło podejmie więcej osób, to zrobić to wspólnie.

Te deklaracje można zabrać ze stoiska z prasą i przynieść do zakrystii lub zgłosić się telefonicznie w kancelarii albo za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  

 

Przyrzeczenie:

*Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci
*Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych *Postanawiam mocno i przyrzekam

*Że od dnia 25 marca 2020 r.
*W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
*Biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko* którego imię jedynie Bogu jest wiadome
*Aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia
*Oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
*Tymi modlitwami będą:
– jedna Tajemnica Różańca św.,
– moje dobrowolne postanowienia,
– modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

 

Modlitwa do codziennego odmawiania:

„Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem św. Józefa, Człowieka Zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby pozostawili je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.