Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

5. Niedziela Zwykła -2020

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

piątek – Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

 

2. Dzisiaj i w następną niedzielę 16 lutego członkowie Rady Parafialnej po Mszy Świętej będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne. W Kojszówce pieniądze zbieramy na malowanie dachu na kościele, a w Wieprzcu na remont schodów.

 

3. Od dzisiaj przez trzy kolejne niedziele będziemy odprawiać czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające okres wielkiego postu.

W Kojszówce adoracja będzie w godzinach 12.00 – 14.00, a w Wieprzcu od godz. 15.00 – 16.00.

Porządek nabożeństwa dzisiaj:

w Kojszówce:

Od godz. 12.00 – 13.00 – osiedla Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa, Dolne Zagrody, Makowa

Od godz. 13.00 – 14.00 – osiedla Buroniowa, Mosorowa, Laskowa i Barutowa

w Wieprzcu:

15.00 – 16.00 – osiedla Jabconiowa, Ocieczkowa, Wyrobkowa, pod Grapą, Adamowa, Lizakowa

 

Porządek nabożeństwa za tydzień:

w Kojszówce:

Od godz. 12.00 – 13.00 osiedla Pitkowa i Dwór

Od godz. 13.00 – 14.00 – osiedla Sycowa i Koskowa

w Wieprzcu:

15.00 – 16.00 – osiedla os. Jackowa, Kaniasty, Chłapkowa i Pod Chłapkiem.

 

4. We wtorek 11 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta
z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie odprawiona w Kojszówce we wtorek o godz. 1700, a w Wieprzcu w środę o godz. 1700.

Proszę, by umożliwić chorym i starszym z naszej parafii udział w tej uroczystości, bo jest to ich dzień, a sakrament namaszczenia przeznaczony jest nie dla tych, którzy cieszą się zdrowiem, ale dla umocnienia ludzi chorych.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że w naszej parafii każdego miesiąca odwiedzamy chorych z posługą sakramentalna. Co miesiąc odwiedzam ok 25 chorych. Jednak w naszej parafii jest ich znacznie więcej. Warto w domu przypomnieć tym, którzy ze względu na wiek i słabości nie są w stanie uczestniczyć we Mszy Świętej w kościele, by z tej możliwości korzystali.   

 

5. W sobotę 15 lutego o godz. 1000 w Kojszówce odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.