Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

Święto Najświętszej Rodziny

1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie dekoracji Bożonarodzeniowej pani Teresie i pani Małgorzacie, a także panu organiście.

Przy tej okazji ogromne Bóg zapłać pewnej rodzinie z naszej parafii, która ufundowała i zakupiła figury do szopki, jak i całą konstrukcję szopki. Jak dotąd słychać, że zakup bardzo się podoba. Myślę, że ten dar będzie służył naszej parafii przez wiele lat.

 

2. We wtorek ostatni dzień 2019 roku. W tym dniu zgromadzimy się w naszych kościołach na uroczystych nabożeństwach dziękczynno-przebłagalnych: w Wieprzcu o godz. 1500, a w Kojszówce o godz. 1700. Do udziału w tych nabożeństwach serdecznie wszystkich zapraszam.

 

3. W środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Będziemy wypraszać potrzebne łaski na nowy rok słowami  hymnu: „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź”. Za pomodlenie się słowami tego  hymnu w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu obchodzić będziemy 53. Światowy Dzień Pokoju.

Msze Święte w Nowy Rok odprawiane będą w następującym porządku: w Kojszówce o godz. 1100 i 1500, a w Wieprzcu o godz. 930.

 

4. W przyszłą sobotę o godz. 800 odprawimy Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Sumie.

 

5. W niedzielę 5 stycznia, jak co roku, rodziny naszej parafii odwiedzą kolędnicy misyjni, aby dzielić się radością z narodzenia Pana Jezusa. Ofiary składane kolędnikom będą przekazane dla dzieci i młodzieży z Wikariatu Apostolskiego św. Józefa znad Amazonki w Peru.

O przyjęcie i wsparcie kolędników misyjnych proszą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kojszówce wraz z Panią Katechetką.

 

6. Dyrekcja naszej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami i uczniami serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Kojszówki i gości na jasełka i koncert kolęd, które odbędą się 6 stycznia o godz. 1500 w świetlicy szkoły.

 

7. Porządek kolędy: 

poniedziałek 30 XII od godz. 900 – w Wieprzcu - osiedla Jabconiowa, Ocieczkowa, Wyrobkowa,

wtorek 31 XII od godz. 900 w Kojszówce osiedle Dwór,

czwartek 2 stycznia od godz. 900 w Wieprzcu osiedla Pod Grapą, Adamowa i Lizakowa,

piątek  3 stycznia od godz. 900 – w Wieprzcu, osiedla Jackowa, Kaniasty i Pod Chłapkiem,

sobota 4 stycznia w Kojszówce od godz. 900 osiedla Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa, Dolne Zagrody

 

W następnym tygodniu:

poniedziałek 6 stycznia - Kojszówka, os. Sycowa

czwartek 9 stycznia – Wieprzec, os. Chłapki i Dyrdy

piątek 10 stycznia – Kojszówka, os. Miśkowcowa

sobota 11 stycznia – Wieprzec, os. Korble i Brzanki