Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

4. Niedziela Adwentu - 2019

1. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia – dzień, który ma szczególny wymiar religijny. Jest to dzień przygotowania i oczekiwania na wydarzenie zbawcze, jakie będziemy przeżywać w noc i dzień Bożego Narodzenia.

W tym dniu zachowujemy tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Niech ten dzień w naszych rodzinach będzie przeżywany ze szczególną nadzieją nadchodzącego święta.

Rano w naszych kościołach zgromadzimy się na Roratach. W Kojszówce o godz. 700, a  w Wieprzcu o godz. 800.

W porze pierwszej gwiazdy wspólnie zasiądziemy do stołu, aby dzielić się chlebem, miłością i wspólnie przeżywać chwile jedności i pokoju. Pomyślmy także, czy zwyczaj pozostawiania pustego nakrycia nie mógłby przybrać wymiernego wymiaru, nie tylko symbolicznego. Warto pomyśleć, czy nie ma blisko kogoś, kto ten wieczór przeżywa w samotności.

W Noc Bożego Narodzenia wspólnie celebrować będziemy Pasterkę. W Wieprzcu Pasterka odprawiana będzie o godz. 22.00, a w Kojszówce o godz. 24.00. W tym roku w czasie Paserki śpiewać i grać będą dzieci z zespołu Kojsowiocki. Zachęcam do wspólnego śpiewania kolęd i pielęgnowania polskich tradycji Bożonarodzeniowych.

 

2. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana Msze Święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Składką na Pasterce wspieramy Fundusz Obrony Życia SOS, a w drugi dzień świąt – Uniwersytet Papieski  Jana Pawła II w Krakowie.

Zaś w Uroczystość Bożego Narodzenia dobrowolną ofiarą do puszek z inicjatywy ks. Arcybiskupa wpierać będziemy potrzebujących w Syrii.

W Święto św. Szczepana w czasie mszy Świętej poświęcimy owies.

 

3. Zaraz po świętach rozpocznie się kolęda w naszej parafii. Wizyta duszpasterska jest doroczną okazją do spotkania wiernych z duszpasterzem. Dlatego proszę, by, w miarę możliwości, byli obecni wszyscy domownicy.

 

Porządek kolędy: 

piątek – 27 grudnia od godz. 900  w Kojszówce na osiedlach: Judaszowa i Koskowa

sobota – 28 grudnia od godz. 900 – w Kojszówce osiedle Zającowa do Państwa Kopaczów

Po następnym tygodniu kolęda planowana jest w następującym porządku:

poniedziałek 30 XII – w Wieprzu - osiedla Jabconiowa, Ocieczkowa, Wyrobkowa,

wtorek 31 XII w Kojszówce osiedle Dwór,

czwartek 2 stycznia w Wieprzcu osiedla Pod Grapą, Adamowa i Lizakowa,

piątek  3 stycznia – w Wieprzcu, osiedla Jackowa, Kaniasty i Pod Chłapkiem,

sobota 4 stycznia w Kojszówce osiedla Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa, Dolne Zagrody