Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

24. Niedziela zwykła - 2019

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

środa – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana,

              Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

sobota – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

 

2.  Dzisiaj po Mszy Świętej członkowie Rady Parafialne będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne.

 

3. Serdecznie dziękuję mieszkańcom os. Makowa i Buroniowa, p. Irenie i p. kościelnemu za zaangażowanie w prace porządkowe w naszym kościele.

 

4. W przyszła niedzielę odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Gościć będziemy ks. bpa Jana Zająca.

Porządek Wizytacji:

W niedzielę wizytacji 22 września zmianie ulegnie porządek odprawiania Mszy Świętych: w Kojszówce Msze Święte będą o godz. 800 i 1200, a w Wieprzcu o godz. 1000.

O godz. 745 uroczyście przywitamy ks. Biskupa w naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 1000 w Wieprzcu i po Sumie o godz. 1200 w Kojszówce ks. Biskup chce spotkać się z ministrantami, lektorami i scholą. W czasie Mszy Świętych ks. biskup pobłogosławi rodziny.

Po południu odbędzie się modlitwa z księdzem biskupem na cmentarzach: W Kojszówce o godz. 1500, a w Wieprzcu o godz. 1600. Po tej modlitwie w kościele odbędzie się krótkie spotkanie dla Róż Różańcowych.

Ksiądz biskup odwiedzi również wybranych chorych w naszej parafii – trzech w Kojszówce i trzech w Wieprzcu. W Kojszówce będzie to w niedzielę o godz. 1700, a w Wieprzcu
w poniedziałek około południa.

Spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną będzie na plebanii w niedzielę o godz. 1800.

W poniedziałek ks. biskup uda się do szkół na spotkanie z nauczycielami i uczniami: w Kojszówce o godz.  1000, a w Wieprzcu o godz. 1100.

 

Postarajmy się z wiarą, radością i godnością przyjąć dostojnego Gościa. Otoczmy księdza biskupa naszą modlitwą. Postarajmy się również z wiarą otworzyć swoje serca na Słowo pasterskie, jakie do nas skieruje, a także na Boże błogosławieństwo. Niech ten dzień wizytacji nie kojarzy nam się z kontrolą, ale bardziej z nawiedzeniem przez Pasterza.