Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

23. Niedziela Zwykła - 2019

1. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

sobota – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

2.  Dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy Świętej członkowie Rady Parafialne będą zbierać ofiary na cele inwestycyjne. Składka na potrzeby parafii wyniosła: w Kojszówce 2535 zł, a w Wieprzcu 1904 zł. Bóg zapłać za ofiary.

 

3. W piątek odprawimy nabożeństwo fatimskie: w Wieprzcu o godz. 1600, a w Kojszówce o godz. 1800.

 

4. W ubiegłym roku w Polsce odbyła niezwykła akcja modlitewna nazwana: „Różaniec do granic”. W tym roku zapowiedziana jest kolejna akcja ewangelizacyjna: Polska pod krzyżem. Główne wydarzenia będą miały miejsce we Włocławku w sobotę 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a także w innych miastach.

W naszej parafii włączymy się również w to wydarzenie na wzór nabożeństwa w ubiegłym roku. W sobotę o godz. 1500 w kościele w Kojszówce odmówimy tajemnicę radosną i światła, a w Wieprzcu o godz. 1700, część bolesną i chwalebną. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy w intencji naszej ojczyzny.

Do tej modlitwy zapraszam w sposób szczególny młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

 

5. Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 22 września i w poniedziałek 23 września. Wizytację przeprowadzi bp Jan Zając. W niedzielę wizytacji 22 września zmianie ulegnie porządek odprawiania Mszy Świętych: w Kojszówce Msze Święte będą o godz. 800 i 1200, a w Wieprzcu o godz. 1000.

Na Mszy Świętej o godz. 800 uroczyście przywitamy ks. Biskupa w naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 1000 w Wieprzcu i po Sumie o godz. 1200 w Kojszówce ks. Biskup chce spotkać się z ministrantami, lektorami i scholą.

Po południu odbędzie się modlitwa z księdzem biskupem na cmentarzach: W Kojszówce o godz. 1500, a w Wieprzcu o godz. 1600. Po tej modlitwie w kościele odbędzie się krótkie spotkanie dla Róż Różańcowych.

Ksiądz biskup odwiedzi również wybranych chorych w naszej parafii – trzech w Kojszówce i trzech w Wieprzcu. W Kojszówce będzie to w niedzielę o godz. 1700, a w Wieprzcu w poniedziałek około południa.

Spotkanie ks. Biskupa z Radą Parafialną będzie na plebanii w niedzielę o godz. 1800.

W poniedziałek ks, Biskup uda się do szkół na spotkanie z nauczycielami i uczniami. W Kojszówce o godz.  1000, a w Wieprzcu o godz. 1100.

Przed wizytacją trzeba gruntownie posprzątać kościół, a także obejście wokół kościoła. Dlatego proszę o pomoc w pracy mieszkańców os. Makowa i Buroniowa. To sprzątanie odbędzie się w sobotę 14 września o godz.900.