Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa - 2019

1. Dzisiaj uroczyście świętujemy Niedzielę Palmową, pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Po Mszy Świętej o godz. 11.00, a w Wieprzcu o godz. 9.30 odbędzie dla dzieci konkurs na najpiękniejszą palmę. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Dzisiaj o godz. 15.00 w Kojszówce Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

2. Dzisiaj także kończymy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Makowskiej. Po Wielkanocy udamy się z pielgrzymką do Makowa, by tam podziękować Maryi, Opiekunce i Królowej Rodzin za nawiedzenie naszej parafii.

 

3. TRIDUUM PASCHALNE

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę przed południem nie odprawia się żadnych nabożeństw. W naszych kościołach gromadzimy się w godzinach popołudniowych na celebrowaniu liturgii.

 

Wielki Czwartek

Pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.

Liturgia Wieczerzy Pańskiej w Wieprzcu – o godz. 15.00, w Kojszówce – o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza „Ciemnicy”. Adoracja w Ciemnicy trwać będzie w Wieprzcu do 21.00, a w Kojszówce do 22.00.

 

Wielki Piątek Męki Pańskiej

Przed południem zachęcam do adorowania Pana Jezusa w Ciemnicy. 

Droga Krzyżowa dla dzieci: w Wieprzcu o godz. 1000, w Kojszówce o godz. 1200.

Lituria Meki Pańskiej: W Wieprzcu – o godz. 15.00, a w Kojszówce – o godz. 18.00. Na liturgię Wielkiego Piątku składa się: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Liturgia Komunii Świętej i uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do ołtarza Grobu Pańskiego. Adoracja trwać będzie całą noc.

 

Adoracja przy Grobie Pańskim

Kojszówka:

22.00 – osiedla: Górne Syce, Górne Zagrody, Wawrzylakowa

23.00 – droga krzyżowa

24.00 – osiedla: Makowa, Buroniowa i Mosorowa

1.00 – osiedla Dolne Zagrody, Laskowa

2.00 – osiedla: Miśkowcowa i Zającowa

3.00 – osiedla: Pitkowa i Barutowa

4.00 – osiedla: Koskowa i Judaszowa

5.00 – osiedla: Sycowa, Dwór i Pustki

 

Wieprzec:

20.00 – Chłapkowa

21.00 – Jabconiowa

22.00 – droga krzyżowa

23.00 – Ocieczkowa

24.00 – Wyrobkowa

1.00 – Górna Adamowa

2.00 – Pod Chłapkiem, Dyrdowa

3.00 – Dolna Adamowa

4.00 – Jackowa i Kaniasty

5.00 – Brzanki, Korble

6.00 – Pod Grapą

7.00 – Lizakowa

 

  

Wielka Sobota

Pamiątka spoczynku Jezusa w Grobie

Poświęcenie pokarmów: w Kojszówce – o godz. 1000 i 1100, a w Wieprzcu – o godz. 1200.

Adoracja w Grobie Pańskim trwać będzie w Kojszówce do godz. 1100, a w Wieprzcu do godz. 1200.

 

Liturgia Wigilii Paschalnej

w Kojszówce o godz. 15.00, w Wieprzcu o godz. 18.00.

Na liturgię składają się: liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, Liturgia Eucharystyczna. W Wieprzcu Liturgię zakończymy uroczystą procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Na liturgię Wigilii Paschalnej proszę przynieść świece.

Proszę o przygotowanie asysty według dotychczasowych tradycji. Proszę o podjęcie czuwania
w Wielki Piątek w nocy i w sobotę strażaków.

W Kojszówce zwracam się z prośbą o zwrócenie uwagi, by nie zastawić samochodami przejścia wokół kościoła, by mogła odbyć się procesja.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

Porządek Mszy Świętych: w Kojszówce: 6.30 Rezurekcja i o godz. 11.00, w Wieprzcu – o godz. 9.30.

                                                                           

Poniedziałek Wielkanocny

Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę