Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia parafialne

8. Niedziela Zwykła - 2019

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

W dwie kolejne niedziele: 10 i 17 marca przy kościele zbierane będą ofiary na cele inwestycyjne w naszych kościołach.

W niedzielę 31 marca w naszej parafii tradycyjnie gościć będziemy ks. Proboszcza z parafii w Swoszowicach. Składka w czasie Mszy Świętych będzie przeznaczona na budowę kościoła w tamtej parafii.

Porządek nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

w Kojszówce

Od godz. 12.00 – 13.00 – osiedla Za Górą, Pustki i Judaszowa

Od godz. 13.00 – 14.00 – osiedla Miśkowcowa i Zającowa (prowadzić będzie młodzież)

w Wieprzcu

15.00 – 16.00 – osiedla os. Dyrdy, Korble i Brzanki

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Porządek Mszy Świętych w środę popielcową: w Kojszówce o godz. 700 i 1800, a w Wieprzcu o godz. 1630. W czasie Mszy Świętych obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły.

 3. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej odprawiać będziemy: w Wieprzcu o godz. 1600 i w Kojszówce o godz. 1730. Droga krzyżowa w niedzielę: W Kojszówce o godz. 1415 i w Wieprzcu przed Mszą Świętą.

Gorzkie Żale w Wieprzcu w niedzielę po Mszy Świętej, a w Kojszówce Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1500. Po Gorzkich Żalach w Kojszówce odprawiana będzie Msza Święta.

Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 

4. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży w naszej parafii w tym roku wygłosi ks. Kanonik, dr Paweł Gawron, proboszcz w Krakowie Dąbiu. Rekolekcje trwać będą od niedzieli 24 marca do 27 marca.

 

5. W tym tygodniu powrócimy do letniego porządku nabożeństw wieczornych w naszej parafii, czyli o godz. 1800 i 1630 w piątek w Wieprzcu.

 

6. W piątek na Mszy Świętej o godz. 1800 w Kojszówce odbędzie się inauguracja przygotowania do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klasy 6 i 7. Bardzo proszę, by w tym dniu na Mszę Świętą przyszli także rodzice.